مشخصات سیستم گیمینگ

اگر قصد دارید خرید سیستم گیمینگ میان رده با بودجه‌ای نه چندان زیاد تهیه کنید، احتمالا متوجه مسیر پرچالشی که به واسطه‌ی نوسانات ارز و آشفتگی بازار این روزهای کشور، خرید و انتخاب سیستم‌های مناسب گیم را دشوارتر از قبل کرده است.

 با این وجود همچنان خرید و اسمبل کامپیوتر می‌تواند در دراز مدت یک انتخاب به صرفه‌تر و آینده‌نگرانه‌ای باشد.

 کامپیوتر گیمینگ می‌تواند برای افراد متخصص و یا کسانی که کارشان به سیستم‌های کامپیوتری وابسته است بسیار عالی باشد.

 

با توجه به نوسانات ارز در بازار، قیمت قطعات و عوامل دیگر سیستم گیمینگ، مشخص نمودن یک بودجه‌ای ثابت برای یک کامپیوتر مختص گیم ارزان قیمت بسیار سخت می باشد.

به همین علت در هر دوره در کالا همراه قیمت‌ها را به روز رسانی می شوند و همین طور تا جای ممکن پاسخگوی پرسش‌ های شما هم خواهیم بود.

مشخصات سیستم گیمینگ چیست

 

یک سیستم گیمینگ آماده به این معنی می باشد که کل اجزای مرتبط به راه‌اندازی سیستم گیمینگ را به صورت اسمبل شده خریداری خواهید کرد.

خرید جز به جز تجهیزات سیستم گیمینگ فوق ‌حرفه‌ای احتیاج به زمان کافی برای بررسی های دقیق دارد.

از طرفی هم شرایط امروزی و روند رو به افزایش قیمت‌ تجهیزات کامپیوتری که هر روز احتمال دارد گران‌تر شوند، تقریبا شرایط را برای خریداری کردن اجزای کیس سیستم گیمینگ 4k‌ به صورت مجزا سخت نموده است.

علاوه بر آن باید به شکل تخصصی با تمام اجزا آشنایی داشته باشید، شما می توانید از قطعاتی هم چون کارت گرافیک گیگا بایتrtx3050 و هارد یک ترابایت و …استفاده کنید و از دونوع هارد آبی و هارد بنفش استفاده کرد که در مورد آن ها توضیحاتی خواهیم داد.

سیستم گیمینگ میان رده

راهنمای خرید سیستم گیمینگ

 

یک سیستم گیمینگ اماده و مناسب، شامل کل اجزای مهم کیس همچون کارت گرافیک rtx3050 و پردازنده و رم و مودم و تجهیزات شبکه و‌مودم و …است.

به هر حال در هنگام خرید کیس و سیستم گیمینگ اسمبل شده می بایست تعیین نمایید که آیا قصد خرید یک سیستم گیمینگ میان رده را دارید یا حرفه‌ایی؟

کدام مشخصات برای شما به عنوان یک کاربر اهمیت بیشتری خواهد داشت و قرار است چه بازی‌ هایی و در چه سطحی با آن انجام دهید.

قبل خرید کامپیوتر آماده گیمینگ باید یک لیست از مشخصات استاندارد و مورد احتیاج خود را تهیه نمایید و با توجه به خرید خود اقدام کنید.

بهتر است که چند نکته مهم را در زمان خرید سیستم گیمینگ در نظر داشته باشید.

هر چه قدر ظرفیت هارد مورد احتیاج بالاتر باشد فضای ذخیره ‌سازی زیادتری در سیستم گیمینگ فوق‌ حرفه‌ایی خواهید داشت.

مشخصات سیستم گیمینگ

اجزای سیستم گیمینگ

 

هارد سیستم گیمینگ به سادگی ارتقا می‌یابد، در نتیجه در زمان خرید اولیه اهمیت زیادی ندارد. 

مقدار قدرت CPU یا پردازنده شما به شکل مستقیم با قدرت کامپیوتر آماده گیمینگ شما مرتبط می باشد، هر چه قدر گیگاهرتز پردازنده بیشتر شود، سی پی یو قدرتمندتر خواهد بود و بیش تر CPU های مدرن سرعت متوسط ​​​​از ۳ تا ۴ گیگاهرتز را دارا هستند.

کارت گرافیک یا GPU نقش بسیار مهمی در تعیین میزان قدرت سیستم آماده گیمینگ دارد. سرعت ساعت برای اندازه‌گیری کردن قدرت GPU استفاده می‌گردد، در نتیجه یکی دیگر از فاکتور های مهم کارت گرافیک، VRAM یا رم ویدیویی می باشد که نشان می دهد که مقدار حافظه‌ای کارت گرافیک و مستقیماً با قدرت آن مرتبط است.

در سیستم گیمینگ 4k‌ نیاز به VRAM بیشتری خواهیم داشت.

هم چنین انتخاب یک RAM مناسب برای بهترین کامپیوتر آماده گیمینگ نیز بسیار پر اهمیت است. هرچه قدر رم بیشتری داشته باشید، سیستم گیمینگ شما برای انجام بازی‌ های پیچیده‌تر مناسب می باشد، معمولا رم مناسب برای انواع بازی‌ها بهتر می باشد و از ۱۶ گیگابایت بالاتر است.

راهنمای خرید سیستم گیمینگ

سیستم گیمینگ میان رده

خرید یک سیستم گیمینگ بسیار هیجان‌انگیز و البته پراسترس می باشد. سریع‌ ترین راه برای خرید یک سیستم گیمینگ میان رده جدید و راه‌اندازی کردن آن، خرید یک سیستم آماده می باشد.

سازندگان کامپیوترهای آماده گیمینگ اکثرا با خرید عمده قطعات، هزینه نهایی را کم می کنند. با این حال بعضی اوقات شرکت‌ ها کامپیوتر های آماده خود را با تخفیف‌ هایی خوبی ارائه می‌کنند. پس قیمت کامپیوتر آماده گیمینگ به‌صرفه‌ و اقتصادی بوده و راه‌اندازی و نصب آن هم احتیاج به تخصص و مراحل اضافی نخواهد داشت.

کدام قطعات در انتخاب و بستن بهترین سیستم گیمینگ مهم هستند؟

تمام قطعات کامپیوتر در عملکرد، کاربرد و بی نقص بودن آن نقش خواهند داشت، اما اهمیت آنها یکسان نمی باشد. برای مثال کیس کامپیوتر تأثیر مهمی در سرعت کامپیوتر شما نخواهد داشت، اما اگر فن و تهویه مناسبی هم را دار نباشد، باعث داغ شدن قطعات و کاهش کارایی آنها می‌گردد.

در طرف مقابل کیس های گران قیمت هم احتمالا مزیت خاصی جز زیبایی یا امکانات غیر ضروری ندارند.

نکات مهم در انتخاب سیستم گیمینگ

برای انتخاب یک سیستم مناسب برای گیمینگ با توجه به شخصیت و روحیات گیمر ها، احتیاج به یک کیس زیبا با پنل شیشه ای یا شفاف خواهد بود و محصولات کالا همراه معمولا این امکانات را به گیمر می دهد که کیس کامپیوتر منتخب خود را با روحیات گیمرها کاملا سازگاری داشته باشد.

برای خرید پردازنده هم باید توجه کرد که پردازنده یکی از مهم ترین قسمت های سیستم محسوب می گردد، هر چند به پای اهمیت کارت گرافیک برای گیمر نخواهد رسید، با این حال قبل از خرید سیستم مناسب برای گیمینگ باید بن سرعت ساعت توجه داشته باشید که بر حسب گیگاهرتز بیان می گردد، همچنین به تعداد هسته آن هم باید توجه شود که عموما بین 2 تا 6 هسته متغیر می باشد و البته برای انجام گیم مقدار سرعت ساعت پردازنده بسیار مهم است و هر چه قدر بیشتر باشد بازی بهتری را تجربه خواهید داشت و تعداد هسته هم برای گیم حداقل باید 2 هسته کم تر باشد.

در خصوص سایر امکانات سیستم مناسب برای گیمینگ می بایست کیفیت HD و Full را انتخاب نمود، البته در اجرای بازی ها که بر روی کیفیت 1080 پیکسل اجرا می گردد، باید قید بعضی از تنظیمات گرافیکی را زد، به همین علت باید از کارت گرافیکی با کیفیت و با رزولویشن بالا استفاده نمایید.

در مورد رم کامپیوتر نیز، سیستم مناسب برای گیمینگ هم باید به این موضوع توجه داشت که مقدار رم و سرعت و تایمینگ رم اولویت های انتخابی شما باشند، قبل از خریداری آن به توان اوورکلاک آن هم توجه داشته باشید، همچنین در مورد قلب سیستم یا همان منبع تغذیه هم می بایست تا حد امکان از منبع تغذیه خوبی استفاده کرد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...

به دلیل نوسانات شدید ارزی قبل از ثبت سفارش حتما با کارشناسان ما تماس بگیرید