آیا عمر درایورهای نوری به پایان رسیده؟ جواب مثبت است ، استفاده از درایورهای نوری همچنان پابرجاست به دلایل مختلفی از جمله امنیت که مهمترین خصوصیات دیسک هاست، اما دلایل دیگری نیز وجود دارد که به بررسی این دلایل که آیا عمر درایورهای نوری به پایان رسیده؟ یا خیر می پردازیم:

1. امنیت
2. قابل اعتماد
3. ماندگاری
4. استقبال

عمر درایورهای نوری به پایان رسیده؟

دلیل اول: امنیت

امنیت اولین و مهمترین دلیل برای بقای عمر دیسک ها و درایورهای نوری است. امنیت شامل حفاظت از هرگونه تخریب اطلاعات و تکثیر آن ها در این مورد می شود.

شرکت های بزرگ تولید کننده نرم افزار سال هاست بهترین گزینه برای حفاظت از نرم افزارهای خود برای جلوگیری از کپی شدن کد ها و تکثیر شدن غیرقانونی از دیسک های نوری استفاده می کنند.

دلیل دوم: قابل اعتماد بودن

دلیل دوم: قابل اعتماد بودن

زمانی که شما عکس ها و فیلم های خانوادگی خود را روی یک دیسک نوری بکاپ یا نگهداری می کنید به هیچ دلیلی نمی توانند پاک شوند چون دیسک ها اگر ریرایتر نباشند به هیچ وجه قابل پاک شدن نیستند و حتی شما حالت های امنیتی بیشتری را نیز می توانید روی آن ها تعریف کنید.

همان طور که در در دلیل امنیتی نیز اشاره شد برای ارگان های نظامی و حفاظتی نیز قابل اعتمادتر هستند.

دلیل سوم: ماندگاری

دلیل سوم: ماندگاری

ماندگاری خاطرات، عکس ها و فیلم ها یکی از مهمترین موارد در زندگی شخصی هر شخصیتی می باشد. استفاده از هر نوع هاردی یا حافظه ای ممکن است با یک ضربه یا اتفاق کاملا از دست بروند، اما با ذخیره در دیسک های CD یا DVD با کیفیت کافیست در یک پاکت خوب نگهداری کنید چون نه به راحتی شکسته می شوند و نه با ضربه اطلاعات آن ها از بین می رود حتی داخل آب هم بیفتد باز اطلاعات شما محفوظ می ماند.

دلیل چهارم: استقبال

دلیل چهارم: استقبال

طبق آمار از 100 درصد افرادی که برای خرید لپ تاپ یا کامپیوتر به بازار می روند 90 درصد آن ها تقاضای یک درایور نوری را دارند. حتی کسانی که مک بوک می خرند یا از نت بوک ها به دلیل ضخامت کمشان درایور نوری ندارند حتما خریدار یک عدد درایور نوری اکسترنال یا همان قابل حمل نیز سفارش می دهد.

از طرفی، تعمیر کارها نیز همیشه یک درایور نوری اکسترنال با خود دارند تا در شرایط مورد نیاز از آن استفاده کنند. پس تقاضا همچنان باقی است و تا زمانی که تقاضا باشد تولید این سخت افزار همیشگی باقی می ماند.

خلاصه اینکه یک عدد درایور نوری آن ها از نوع DVD RW یا حتی داشتن یک بلوری ( در صورت داشتن پول زیاد در جیب ) لازمه و روزی به کارآید.

دیگر مقالات :
چگونه سیستمهای کامپیوترمون را ارتقاء دهیم ؟

چطور یک مودم مناسب انتخاب کنیم؟

چگونه می توانیم سرعت لپ تاپ را بالاببریم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال بارگذاری ...