طبق مشاهده کاربران، شرکت اپیک گیمز در پچ نسخه 8.20 بازی فورتنایت یک مکانیک محبوب را حذف کرده است که ظاهرا باعث کاهش اقبال نسبی بازیکن‌ها در گذشته می‌شد.

روزبه‌روز به تعداد بازیکنان عنوان محبوب Fortnite افزوده می‌شود؛ اثری در سبک بتل رویال که با پشتیبانی منظم، اضافه کردن مکانیک‌های متعدد و رویدادهای جذابی مثل کنسرت‌های موسیقی با حضور خواننده‌های مشهور، میلیون‌ها مخاطب را در سراسر جهان مجذوب خود کرده است.

همان طور که اشاره شد، سازندگان فورتنایت مکانیک‌های بسیاری در آن گنجانده‌اند تا طیف وسیعی مایل به تجربه‌ی آن باشند. اما در این بین، مکانیکی وجود داشته که طبق اعلام شرکت Epic Games باعث شده بود تا بازیکنان کمتر سراغ بخش بتل رویال بروند.

بازی فورتنایت

این مکانیک که به Siphoning شهرت دارد، به این صورت است که بازیکن پس از نابود کردن هر حریفی، مقداری سلامتی و سپر محافظ دریافت می‌کند. به این ترتیب یک بازیکن حرفه‌ای نیاز چندانی به همراه داشتن آیتم سلامتی نخواهد داشت.

حال اپیک گیمز در آپدیت جدید این بازی یعنی پچ نسخه 8.20 چنین مکانیکی را حذف کرده است. بر اساس بیانیه‌ی رسمی این شرکت که به همین موضوع اشاره داشته، این مکانیک در ابتدا قرار بود بازیکنان را به رقابت و درگیری بیشتر ترغیب کند. این مکانیک اگرچه در حالت بتل رویال حذف شده، اما هنوز در حالت رقابتی یعنی Arena فعال است.

طرفداران و کامیونیتی فورتنایت اما واکنش چندان مثبتی به این حذف نداشته‌اند و در شبکه‌های اجتماعی، درخواست خود برای بازگرداندن Siphoning را بازتاب داده‌اند. اپیک گیمز در برابر این واکنش‌ها موضع سکوت گرفته، اما در عین حال بیانیه‌ای داده و ادعا کرده که چنین تغییری به مذاق بیشتر بازیکنان خوش آمده است.

بازی فورتنایت

بازیکنان زیادی به مرور از بازی کردن فورتنایت خسته شدند، به این خاطر که احساس می‌کردند شانس کمتری برای مقابله با بازیکنان ماهر با سلامتی و سپر پر دارند. مکانیک Siphon تمایل بازیکنان با مهارت بالا که شامل 10 درصد از کل بازیکنان می‌شد را بیشتر کرد، در حالی که 90 درصد باقی مانده کلافه‌تر می‌شدند و کمتر بازی کردند.

طی زمان، بازیکنان در حالت‌های اصلی به احتیاط و درگیری کمتر روی آوردند و می‌گفتند که بازی به جای سرگرم‌کننده بودن، بیش از حد استرس‌زا شده است. در مجموع کاهش روش‌های بازی کردن قابل اجرا به همراه این بازخورد، اساس تصمیم ما برای حذف کردن مکانیک Siphon و تغییرات اساسی در حالت‌های مرکزی بود.

سازندگان همچنین به سکوت‌شان در برابر بازخورد طرفداران هم اشاره کردند و در این باره گفتند:

ما از نزدیک صحبت‌ها را در کامیونیتی فورتنایت دنبال می‌کنیم، اما به اندازه‌ای که باید، در این گفتگوها فعال نبودیم. بنابراین ما سخت‌تر تلاش خواهیم کرد تا با اشتراک دلایل پشت تغییرات اخیر و آینده در این گفتگوها شرکت کنیم.

با وجود ابراز پیگیری از سوی اپیک گیمز اما به نظر نمی‌رسد که به این زودی‌ها شاهد بازگشت دوباره مکانیک Siphon باشیم. در حال حاضر اگر هنوز از این مکانیک راضی هستید، باید سراغ حالت Arena بروید.

بازی Fortnite در حال حاضر برای کنسول‌های ایکس باکس و پلی‌استیشن، نینتندو سوییچ و رایانه‌های شخصی در دسترس است.

منبع: کوتاکو

برچسب‌ها:

یک دیدگاه برای “آپدیت جدید بازی فورتنایت یک مکانیک محبوب را حذف می‌کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...

به دلیل نوسانات شدید ارزی قبل از ثبت سفارش حتما با کارشناسان ما تماس بگیرید